Aktuálně

STK pro Chlapy

Pouze 5 % českých mužů chodí na preventivní prohlídky. Ti ostatní zbytečně riskují zdraví a kvalitu svého života. Představit projekt STK pro Chlapy přišel do Poslanecké sněmovny představit nejznámnější český badmintonista Petr Koukal.

Inspirace úspěšnou dánskou elektronizací

Medical Tribune 07/2017
Zdroj: MT Autor: Zdenka Kolářová
V posledním březnovém týdnu navštívila Prahu dánská ministryně zdravotnictví Karen Ellemann Kloch. Se svým českým protějškem Miloslavem Ludvíkem diskutovala obecně o stavu dánského a českého zdravotnictví a o možnostech přesídlení Evropské lékové agentury (EMA) do Kodaně.

Advent na Zelňáku s Emilem

Adventní čas – čas, kdy bychom se měli zastavit, zamyslet, setkávat se s blízkými a třeba i někomu pomoci. Tentokráte jsme ve spolupráci s NF Emil podpořili malou Karolínku. Byl to příjemně strávený večer.

Vyzula podal návrh na regulaci cen biologik

Výdaje VZP na biologickou léčbu rok od roku rychle rostou. Člen správní rady VZP a poslanec Rostislav Vyzula (ANO) se rozhodl situaci řešit omezením cen některých léků. Vyzulův pozměňovací návrh podporuje ministerstvo zdravotnictví. Nesouhlasí však Česká asociace farmaceutických firem.

Hrozí kolaps českého zdravotnictví?

Šéf České lékařské komory Milan Kubek nedávno znovu zopakoval, že za současné situace ve zdravotnictví už není komora schopna garantovat bezpečnost zdravotní péče. Hrozí podle Vás kolaps českého zdravotnictví?

Babiš: Je to tragédie, teroristé útočí v zemi, která se k přistěhovalcům chová nejpřátelštěji

 

Hnutí ANO se na svém poslaneckém klubu zabývalo tragédií na bruselském letišti a v metru, ke kterému se přihlásil Islámský stát. Podle mnohých poslanců se právě v den, kdy se má poslanecká sněmovna zabývat problémem migrace opět ukázalo, jak zranitelná Evropa je a jak je nemožné bránit se teroristům, kteří se tváří, že Evropu přijali jako svůj nový domov. „Je to útok na naše svobody a bezpečnost a cílem je vyvolat v Evropě chaos,“ říká poslankyně Kristýna Zelienková. Všichni poslanci hnutí se shodují, že Evropa musí v těchto okamžicích demonstrovat sílu a ukázat, že se v žádném případě nenechá zastrašit.

Vláda rozdělí deset miliard mezi sedm klíčových nemocnic

Nový laboratorní a provozní pavilon pro Všeobecnou fakultní nemocnici v Praze na Karlově náměstí je jednou ze sedmi strategických investic, které plánuje ministerstvo zdravotnictví v příštích pěti letech. „Všeobecná fakultní nemocnice je naprosto klíčovým pracovištěm v zemi,“ poukázal ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček na to, že stav areálu neodpovídá standardům světově uznávané nemocnice. „Je ostudou České republiky, v jakém stavu budovy nemocnice jsou,“ řekl Němeček.